Treppoja ja Keila juga

Õppekäik Treppojale ja Keila joale

KIK projekt lasteaias

Kurtna Kooli lasteaialaste veemaailma avastamine

Lasteaialaste veemaailma avastamise tee kevadised õppekäigud viisid lasteaia neli vanemat rühma Treppojale ja sealt edasi Keila juga vaatama. Lapsed olid kodukohas voolava Koosi oja näitel teadmisega, et oja on suhteliselt väike vooluveekogu. Treppojal oli üllatus suur, kui nägime väikese jõe mõõtu oja, mis kulges allapoole mööda astmestikku. Lapsed kogesid oma silmadega, et Treppoja ongi oma nime vääriline. Imetleti selget vulisevat vett; seda, kuidas vesi oli kujundanud oja kaldad ja märgati ka kevade tundemärke. Kuulamismeele kaudu nauditi vee vulinat ja teisi looduse hääli.

Järgmine sihtkoht oli Keila juga. Jaguneti gruppidesse ja õpetajate juhendamisel toimusid matkad joa alal. Seosena kodukohaga said lapsed teada, et see sama Keila jõgi voolab ka läbi Kurtna küla, kus tema mõõtmed on küll veidi väiksemad. Saadi teada, et vee jõudu kasutatakse elektrienergia tootmiseks. Üle rippsilla minek oli omaette elamus. Kui Treppojal oli ilm kevadiselt soe, siis Keila-Joal tundsime külma meretuult. Õpetajad seletasid, miks on tuul siin palju külmem, kui metsa vahel. Kindlasti said lapsed elamuse kaunist loodusest, kuna Keila joa ümbrus on kaunilt korrastatud.

Tagasi lasteaeda jõudes toimusid vestlusringid nähtust/kuuldust. Põnevusega oodatakse järgmist õppekäiku, et kohtuda suurima veekoguga Eestis – merega.

 

Vaata pilte galeriist!

 

Kaire Oks

La õppealajuhataja

 

Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus